SEPETİNİZDE ÜRÜN BULUNMAMAKTADIR.

Halay Şekerlik

10017129

585,00 TL 475,00 TL (KDV dahil perakende satış fiyatı)
Halk oyunları, bünyesinde yaratıcı ve estetik öğeleri barındıran sanat içerikli anlatım biçimleriyle sosyal etkileşimi sağlayan bir sanatsal aktarım ve paylaşım biçimidir. Ortaya koyuluş biçimiyle toplumsal dayanışma ve paylaşımın arttırılmasına katkı sağlamasının yanı sıra, kültürümüzün yaşatılması ve gelecek nesillere aktarılmasında etkin bir rol üstlenir.
Folklorun kaynaklarından biri olan halk oyunları, uzun bir tarihsel süreç içerisinde,
ülkelerin kendi kültürlerini yansıtmalarına olanak sağlamıştır. Türk halk oyunları çeşitlilik ve kapsam bakımından dünyada en dikkat çeken folklorik olgular arasında yer alır.

Halay, Türkiye'nin Doğu Anadolu, Güneydoğu Anadolu, İç Anadolu, Orta Karadeniz ve Çukurova bölgesinde oynanan halk oyunlarının genel ismidir. Toplu halde yan yana dizilerek bir çember oluşturmak suretiyle oynanır. Halay adımları genelde ayak figürlerine dayanır, davul ve zurna ile çalınan müzikler eşliğinde oynanır.Türk ve Altay halk kültüründe tören dansı olmakla birlikte “Alay” olarak da söylenir. Kökleri milattan önceki dönemlere ve hatta tarih öncesi çağlara uzanan bir oyundur. Yaşamın enerjisini, döngüsünü, dayanışmayı, hareketi, durup devam etmeyi ve ritmi içerir.

Anadolu’nun renkli mozaiğinde yer alan bu dans figürleri Paşabahçe Mağazaları’nın yorumuyla işlenerek camda hayat bulmuştur.

Çap : 13 cm
Yükseklik : 20 cm

% 100 el yapımıdır.
Ürünün Menşei : Türkiye
Temizleme Önerisi : Paşabahçe Mağazaları için özel olarak üretilmiş bu ürünü bulaşık makinesinde yıkamayınız, kuru bezle silerek temizleyiniz


100% El Yapımıdır