SEPETİNİZDE ÜRÜN BULUNMAMAKTADIR.

Bulutlar ve Atlar Yazı Seti

1012045

165,00 TL (KDV dahil perakende satış fiyatı)

Ürün şu an için stoklarımızda bulunmamaktadır.

Orijinal eser; Atlar, 1970. Kağıt üzerine dolmakalem, 30x20 cm.

Bedri Rahmi için sonsuzluk ve özgürlüğün ifadesi olan bulut ve at, sanatçının resimlerinde sıklıkla işlediği konulardandır.

Paşabahçe Mağazaları, Türk sanatında ekol olan çok yönlü sanatçıların eserlerini cam ile yorumlayarak hayatımıza katmak niyetiyle, “Yansımalar” başlıklı yeni bir ürün ailesi oluşturmuştur.

Bu ailenin ilk serisi olan Bedri Rahmi Eyüboğlu imzalı ürünler; Bedri Rahmi’nin yaşamı boyunca yaptığı eserlerinden ve Mavi Yolculuk Defterleri kitabından derlenen 10 farklı desen ile sanatçının orijinal el yazısı kullanılarak oluşturulmuştur. Orijinal eserlerden uyarlanan desenler, çeşitli cam dekorlama teknikleriyle el yapımı ve/veya kristal cam formlar üzerine uygulanmıştır.

Dünyaca ünlü Türk ressam, şair ve yazar Bedri Rahmi Eyüboğlu, 1911 yılında Giresun’un Görele ilçesinde doğmuştur. Trabzon Lisesi’nden sonra İstanbul Güzel Sanatlar Akademisi’ne girmiş, burada Nazmi Ziya ve İbrahim Çallı’nın öğrencisi olmuştur. 1930’da eğitimini bitirmeden, ağabeyi Sabahattin Eyüboğlu’nun yanına Paris’e gitmiş, Paris’te sürdürdüğü resim öğreniminin ardından yurda dönerek Akademi’de öğretim üyesi olmuştur. Bedri Rahmi, eserlerinde Anadolu coğrafyasının dokusunu etkin şekilde kullanmayı başarmış, kültürümüze ait motifleri ve anlamlarını özgün bir biçimde çalışmalarına yansıtmıştır. Yaşamı boyunca yazma, gravür, seramik, heykel, vitray, mozaik, hat, serigrafi, litografi, şiir, düz yazı ve deneme gibi birçok formda eserler üretmiş, geleneksel süsleme ve halk el sanatlarında seçtiği motifleri batının teknikleriyle birleştirerek eserlerinde başarılı biçimde kullanmıştır. Eserleriyle yurtiçi ve yurtdışında çok sayıda ödüle layık görülen sanatçı 21 Eylül 1975 yılında İstanbul’da vefat etmiştir.

En : 20 cm
Boy : 24 cm

Ürünün Menşei : İtalya