SEPETİNİZDE ÜRÜN BULUNMAMAKTADIR.

Hoca Vazo

1010559

225,00 TL (KDV dahil perakende satış fiyatı)
Orijinal eser; Nasrettin Hoca, kağıt üzerine guaj, 33x24 cm. Anadolu, her zaman Bedri Rahmi için ilham kaynağı olmuştur. Tüm dünyayı etkileyen Nasrettin Hoca, doğal olarak Bedri Rahmi’yi de etkilemiştir. Bu nedenle Bedri Rahmi de Nasrettin Hoca’nın çeşitli motiflerini yapmıştır.

Paşabahçe Mağazaları, Türk sanatında ekol olan çok yönlü sanatçıların eserlerini cam ile yorumlayarak hayatımıza katmak niyetiyle, “Yansımalar” başlıklı yeni bir ürün ailesi oluşturmuştur.

Bu ailenin ilk serisi olan Bedri Rahmi Eyüboğlu imzalı ürünler; Bedri Rahmi’nin yaşamı boyunca yaptığı eserlerinden ve Mavi Yolculuk Defterleri kitabından derlenen 10 farklı desen ile sanatçının orijinal el yazısı kullanılarak oluşturulmuştur. Orijinal eserlerden uyarlanan desenler, çeşitli cam dekorlama teknikleriyle el yapımı ve/veya kristal cam formlar üzerine uygulanmıştır.

Bedri Rahmi, geleneksel süsleme ve halk el sanatlarında seçtiği motifleri batının teknikleriyle birleştirerek eserlerinde başarılı biçimde kullanmıştır. Anadolu coğrafyasının dokusunu, kültürümüze ait motifleri ve anlamlarını özgün bir biçimde çalışmalarına yansıtmıştır.

En : 8 cm
Boy : 15 cm

% 100 el yapımıdır.
Ürünün Menşei : Türkiye


100% El Yapımıdır