SEPETİNİZDE ÜRÜN BULUNMAMAKTADIR.

Zeybek Vazo

10017357

655,00 TL 495,00 TL (KDV dahil perakende satış fiyatı)
Halk oyunları, bünyesinde yaratıcı ve estetik öğeleri barındıran sanat içerikli anlatım biçimleriyle sosyal etkileşimi sağlayan bir sanatsal aktarım ve paylaşım biçimidir. Ortaya koyuluş biçimiyle toplumsal dayanışma ve paylaşımın arttırılmasına katkı sağlamasının yanı sıra, kültürümüzün yaşatılması ve gelecek nesillere aktarılmasında etkin bir rol üstlenir.
Folklorun kaynaklarından biri olan halk oyunları, uzun bir tarihsel süreç içerisinde,
ülkelerin kendi kültürlerini yansıtmalarına olanak sağlamıştır. Türk halk oyunları çeşitlilik ve kapsam bakımından dünyada en dikkat çeken folklorik olgular arasında yer alır.

Anadolu’daki halk oyunlarının en yaygın olanlarından biri de Zeybek türü oyunlardır. Sadece Batı Anadolu’da değil, İç Anadolu’da ve hatta diğer Türk topluluklarının yaşadığı Orta Asya topraklarında da zeybek türünün oynandığı görülür.
Zeybek, yer yer hareketli, yer yer ağır ve asaletini ortaya koyan duruş ye adımlarla örülmüş bir oyundur. Bu oyun sırasında ses tonu, hareketler ve hatta mimiklerle saygı ve hayranlık duyguları canlandırılır.

Anadolu’nun renkli mozaiğinde yer alan bu dans figürleri Paşabahçe Mağazaları’nın yorumuyla işlenerek camda hayat bulmuştur.

Çap : 17 cm
Yükseklik : 26 cm
Renk/Desen : altın

% 100 el yapımıdır.
Ürünün Menşei : Türkiye
Temizleme Önerisi : Paşabahçe Mağazaları için özel olarak üretilmiş bu ürünü bulaşık makinesinde yıkamayınız, kuru bezle silerek temizleyiniz.


100% El Yapımıdır