SEPETİNİZDE ÜRÜN BULUNMAMAKTADIR.

Uzun Boyunlu Küre İksir Şişesi

10022676

Uzun Boyunlu Küre İksir Şişesi Uzun Boyunlu Küre İksir Şişesi
395,00 TL (KDV dahil perakende satış fiyatı)
Cam Eserler Koleksiyonu
Anadolu topraklarında bulunan camlardan oluşan ve camın 3.500 yıllık tarihine ışık tutan Şişecam’ın çok değerli parçalar içeren ‘Cam Eserler Koleksiyonu, Osmanlı, Bizans, Roma ve Antik olmak üzere binlerce yıl öncesine kadar uzanan camın tarihi üzerine bir yolculuğa çıkarıyor. Şişecam Cam Eserler Koleksiyonu, cam süs objeleri, şişeler, kadehler ve karaflarından oluşmaktadır.
Roma Dönemi’nde üfleme tekniğinin bulunmasıyla cam üretimi oldukça gelişmiştir. Roma camcılığı terimi, Roma İmparatorluğu'nun yayıldığı sahalarda üretilen camları içermektedir. Bu dönemde yapımı uzun zaman alan ve zahmet gerektiren gösterişli eserlerin yanında, birkaç dakikada üretilebilen üflenmiş camların sayıca da üstün oldukları görülmektedir. Bu açıdan bakıldığında, adeta bir seri üretim söz konusudur. Bunlar hem ticari meta hem de sıvı ürünlerin nakliyesinde kullanılan eşya niteliği taşımaktadır. Koku şişeleri, su şişeleri, bardak, çanak, tabak, testi ve sürahi gibi sofra eşyaları, kavanoz, vazo ve büyük ticari şişelerin yanı sıra göbekli, levha veya dökme düz cam tekniğinde pencere camları da bu dönemde üretilmiştir. Bu dönemdeki en ilgi çekici eser olarak gözyaşı şişeleri gösterilebilir. Ölünün arkasından dökülen gözyaşları bu şişelere akıtılır ve ölü ile birlikte bir vefa göstergesi olarak gömülmüştür.
Şişecam Cam Eserler Koleksiyonu’ndan esinlenerek oluşturulan ve Roma Dönemi’ne ait tarihi yaşatan el imalatı bu tıpkıyapım camlar, eşsiz bir anı ve anlamlı bir hediye olarak sunulmaktadır.
5 Bin yıl öncesinden günümüze camın tarihsel gelişimini öğrenmek için 522 eserden oluşan Cam Eserler Koleksiyonu web sitesini(http://www.sisecamcameserleri.com/tr) ziyaret edebilirsiniz.

Yükseklik : 18 cm

Ürünün Menşei : Türkiye