SEPETİNİZDE ÜRÜN BULUNMAMAKTADIR.

Dilek Kandil

10019259

Dilek Kandil Dilek Kandil
1.995,00 TL (KDV dahil perakende satış fiyatı)

Ürün şu an için stoklarımızda bulunmamaktadır.

İstanbul`un simgeleşmiş semtlerinden Adalar, komşuluk, yardımlaşma, selamlaşma, bayramlaşma kavramlarının yok olmadığı, "adalı" olmayı seçen Türk, Rum, Ermeni ve Musevilerden oluşan halkının huzur ve sevgiyle birarada yaşamayı başardığı İstanbul`un en karakteristik semtlerinden biridir. Adaların en büyüğü olan Büyükada, Hıristiyanlar`ın iki hac noktasından biri kabul edilir.

Büyükada`nın başlıca anıt yapısı Ayios Yeoryios Manastırı her yıl farklı inanç ve kültürden binlerce kişi tarafından ziyaret edilir. Manastırı ziyaret edenler, taş döşeli sarp ve dik yol boyunca renkli iplikler serip ağaçlara bez parçaları bağlayarak dilekte bulunurlar.

Büyükada`daki çokkültürlü ortakyaşamın simgeleri ve adanın karakteristik ögeleri olan dilek ağacı, ada faytonu ve ada vapuru Dilek Kandil üzerinde stilize edilerek kullanılmıştır.

Dilek Kandil, el imalatı camdan üretilmiş, üzerine renkli camlar sarılarak renklendirilmiştir. Eser üzerindeki rölyef desenlerin tümü el işçiliği ile renkli cam boyası kullanılarak dekorlanmıştır. Dilek Kandil`in üretimi 1999 adet ile sınırlıdır.
Seri numarası eserin altında ve sertifikasında gösterilmiştir.

En : 12 cm
Yükseklik : 14 cm

Ürünün Menşei : Türkiye
Temizleme Önerisi : Kuru bezle siliniz.