SEPETİNİZDE ÜRÜN BULUNMAMAKTADIR.

Troia Tablo 38 cm

1011765

Troia Tablo 38 cm Troia Tablo 38 cm
1.195,00 TL (KDV dahil perakende satış fiyatı)

Ürün şu an için stoklarımızda bulunmamaktadır.

Tunç Çağı’nda Troya veya Truva, Antik Çağ’da İlion (Yunanca) veya İlium (Latince) olarak da adı geçen kent, Antik İda’nın (Kaz Dağı) eteklerinde, Çanakale il sınırları içinde bulunur.Kentin bulunduğu tarihsel bölge Antik Çağ’da Troas olarak adlandırılmaktadır.
Troia kentinde yapılan kazılar sonucunda, kentin farklı dönemlerde aynı yerde dokuz kez kurulması sebebi ile çok sayıda katman olduğu saptanmıştır. Şehrin bu karmaşık tarihsel ve arkeolojik yapısı, M.Ö. 3000 – M.S. 1. yüzyıl arasında bir kronolojik sıraya işaret eder. Troia antik kenti, önemli tarihsel buluntularının yanı sıra Yunan mitolojisinde Homeros’un İlyada Destanı’na konu olan Troia savaşının geçtiği yer olarak bilinmektedir. Troia Savaşı, Yunan mitolojisinde Troialı Paris’in Sparta Kralı Menelaos’un karısı Helen’in kaçırması sonucunda Yunanların (Akhaların) Anadolu’daki Troia kentine saldırmasını konu alan savaştır.
Konuşan Paralar “Sikkeler Koleksiyonu”nda yer alan Troia Tablo üzerinde, Antik Çağ’da çeşitli kap formları üzerinde resmedilmiş olan Troia savaşıyla ilgili sahneler kolaj yapılarak birleştirilmiş ve desen olarak kullanılmıştır.
Troia Tablo’nun ortasında Troia’nın (o dönemdeki adıyla İlion’un) Roma İmparatorluk Döneminde basılmış Troia savaşı konulu bronz sikkelerin birinden alınan figürler cam üzerine uyarlanmıştır. Sikkede; elinde kalkan tutan Troia Kahramanı Hektor’un düşman Akha gemilerine meşale fırlatma sahnesi (Hektor-İlionluların) yazısı yer alır.
Troia Tablo üzerindeki desenlerin tümü el işçiliği ile 24 ayar altın yaldız kullanılarak dekorlanmıştır.

Üretim adedi 2.000 ile sınırlıdır.

Çap : 38 cm

% 100 el yapımıdır.
Ürünün Menşei : Türkiye
Temizleme Önerisi : Kuru bezle siliniz.


100% El Yapımıdır