SEPETİNİZDE ÜRÜN BULUNMAMAKTADIR.

Kutsal Kase

80247

Kutsal Kase Kutsal Kase
1.895,00 TL (KDV dahil perakende satış fiyatı)

Ürün şu an için stoklarımızda bulunmamaktadır.

Kutsal kase üzerinde, Zeugma antik kentinde bulunan M.S. 2.yy sonu 3.yy başına tarihlenen spiral ve geometrik motifli bir taban mozaiği kullanılmıştır. Mozaik bugün Gaziantep Müzesi`nde sergilenmektedir.

Zeugma antik kenti, M.Ö.300 yılında Seleukos kralı I. Seleukos Nikator tarafından kurulmuş, şehir M.S. 1.yy`da Roma hakimiyetine girmiş "köprü", "geçit" anlamına gelen "Zeugma" adını almıştır. Zeugma kentindeki mozaiklerde; antik dönemin mitolojik konularının yanı sıra, etrafına bolluk ve bereket saçan Fırat nehrinin kutsallaştırılması konuları da işlenmiştir. Böylece Fırat nehri ile ilgili mozaiklere yansıtılan sevgi, kutsallık ve tapınımla ilgili betimler iki bin yıl öncesinden günümüze ulaşmıştır.

Kutsal Kase, el imalatı camdan üretilmiştir. Desenlerin uygulandığı cam yüzey 24 ayar altın yaldız kullanılarak kaplanmış, altın kaplanan yüzeye mozaik doku uygulaması yapılmış ve oluşan her bir mozaik parçaçığı özel cam boyası ile tek tek elde boyanmıştır. El imalatı camdan, mozaik desenli ayaklı kase.

Üretimi 2000 adet ile sınırlıdır.

En : 21 cm
Yükseklik : 13,5 cm

% 100 el yapımıdır.
Ürünün Menşei : Türkiye
Temizleme Önerisi : Kuru bezle siliniz.


100% El Yapımıdır