SEPETİNİZDE ÜRÜN BULUNMAMAKTADIR.

Ses Vazo

10019514

1.950,00 TL (KDV dahil perakende satış fiyatı)
Selçuklu medeniyetinin, kendisinden önceki kültürel ve sosyal dokulardan da ilhamla geliştirdiği ve günümüzden öteye de miras olan taş, ahşap, seramik, çini, halı ve kilim desenlerinden, motiflerinden, işçiliklerinden, tasarımlarından.

Mimari zirveler medeniyetinden; süslemede, insanlık tarihine zarafeti işaretleyen, rafine ustalık ve işçilikleriyle tüm mertebelerde hayranlık uyandıran, alçakgönüllü, sade, güçlü Selçuklu işlerinden.

Geometrideki disiplini, madde ile mânânın, iyi ile kötünün, güzel ve çirkinin kontrastlarına; gücü, inanışları, tılsımı, zarif soyutlamalarla mimariden mezar taşlarına, duvarlardan kapı tokmaklarına, takılara, her türlü günlük kullanım nesnesinde dillendirebilen; sembollere-simgelere dönüştürebilen Selçuklu zanaatından.
Selçuklu Medeniyetinin ürettiği özgün, estetik değerlerden, evrensel olana damgasını vuran zarafetinden, has işten, ustalığından, işçiliğinden ilhamla tasarlanan vazo, rölyef desenlerin tümünde altın yaldız ve cam boyası kullanılarak, el imalatı camda; Paşabahçe’nin el işçiliği ve ustalığı ile sunulmaktadır.

Ses Vazo'nun üretimi 2.000 adetle sınırlıdır.

Çap : 22 cm
Yükseklik : 50 cm

% 100 el yapımıdır.
Ürünün Menşei : Türkiye
Temizleme Önerisi : Kuru bezle siliniz.


100% El Yapımıdır