SEPETİNİZDE ÜRÜN BULUNMAMAKTADIR.

Altın Lale Vazo

10019237

3.795,00 TL (KDV dahil perakende satış fiyatı)

Ürün şu an için stoklarımızda bulunmamaktadır.

Lale, İstanbul’un sembol çiçeklerinden biridir. Zambakgiller familyasından olup, yaprakları uzun, çiçekleri kadeh biçiminde, türlü renklerde veya alacalı bir süs bitkisidir. Anavatanının Orta Asya olduğu yaygın bir görüştür. Çiçek kültürü Türkler’de oldukça gelişmiştir ve lale Türk kültüründe özellikle 15. ve 18. yüzyıllar arasında süs bitkisi ve süsleme motifi olarak büyük bir öneme sahip olmuştur.
Fethi’nden sonra İstanbul imar edilirken, Fatih Sultan Mehmet’in emri ile parklar ve bahçeler düzenlenerek lalelerle süslenmiştir. Kanuni Sultan Süleyman devrinde de, lale türleri geliştirilip çoğaltılmıştır. Osmanlı kültürünün klasik ölçülerini bulduğu yüzyıl İstanbul’unda, bahçe ve çiçek zevki bütün halka yayılmış, bu sevgi ve merak yeni türlerin getirilmesine de yol açmıştır. Ayrıca, 18. yüzyılda bugün artık bulunmayan ve İstanbul Lalesi olarak adlandırılan lale türü de geliştirilmiştir. Lale merakı, İstanbul’a gelen yabacıları da bir hayli etkilemiş ve hayran bırakmıştır.
Altın Lale Vazo, lale formunda kesilmiştir ve üzerindeki rölyef desenler Türk sanatı bezemelerinden esinlenilerek oluşturulmuştur.
Altın Lale Vazo, el imalatı amber camdan üretilmiş olup, üzerindeki rölyef desenlerin tümü 24 ayar altın ve eskitme boyalar kullanılarak dekorlanmıştır.

Üretimi 1999 adetle sınırlıdır.

Çap : 18 cm
Yükseklik : 25 cm

% 100 el yapımıdır.
Ürünün Menşei : Türkiye
Temizleme Önerisi : Kuru bezle siliniz.


100% El Yapımıdır