SEPETİNİZDE ÜRÜN BULUNMAMAKTADIR.

Paşaçeşmesi Vazo

10019246

Paşaçeşmesi Vazo Paşaçeşmesi Vazo
4.750,00 TL (KDV dahil perakende satış fiyatı)

Ürün şu an için stoklarımızda bulunmamaktadır.

İstanbul`da sokakları süsleyen sebillerin ve çeşmelerin, İstanbul`un ortakyaşam kültüründe özel bir yeri vardır. Evlerin su ihtiyacını karşılayan çeşmeler ve yoldan geçenlerin su ihtiyacını karşılayan sebiller, iyilik amaçlı yapılar olarak İstanbul kültürünün özündeki ortakyaşama bilincinin simgeleşmiş örneklerindendir. Osmanlı İmparatorluğu döneminde hemen her sultan, her sadrazam ya da valide sultan, dönemin sosyal ve siyasal gücünün göstergesi niteliğinde çeşmeler ve sebiller yaptırmışlardır.

Paşaçeşmesi Vazo`nun üzerinde, Eyüp`te 1723 yılında yapılmış olan Hasan Paşa Çeşmesi`nin çeşme bölümü ile Üsküdar`da 1709 yılında yapılmış olan Gülnuş Emetullah Valide Sultan Çeşmesi`nin kenar bordürleri stilize edilerek kullanılmıştır.

Paşaçeşmesi Vazo, el imalatı camdan üretilmiş olup eser üzerindeki rölyef desenlerin tümü el işçiliği ile 24 ayar altın yaldız kullanılarak dekorlanmıştır. Vazonun üzerindeki minyatür çeşmeler ile iki yanındaki pencere şebekeleri el işçiliği ile bronzdan üretilmiştir. Paşaçeşmesi Vazo`nun üretimi 1999 adet ile sınırlıdır.
Seri numarası eserin altında ve sertifikasında gösterilmiştir.

En : 11 cm
Yükseklik : 26 cm
Renk/Desen : altın/bronz

Ürünün Menşei : Türkiye
Temizleme Önerisi : Kuru bezle siliniz.