SEPETİNİZDE ÜRÜN BULUNMAMAKTADIR.

Troya Sikke

10019596

1.895,00 TL (KDV dahil perakende satış fiyatı)

Ürün şu an için stoklarımızda bulunmamaktadır.

Tunç Çağı’nda İlyada Destanı’na konu olan dünyaca bilinen Troya Savaşı’nın geçtiği Troya veya Truva, Antik Çağ’da İlion (Yunanca) veya İlium (Latince) olarak da adı geçen kent, Antik İda’nın (Kaz Dağı) eteklerinde, Çanakale il sınırları içinde bulunur.
Troya Savaşı, Yunan mitolojisinde Troyalı Paris’in Sparta Kralı Menelaos’un karısı Helen’in kaçırması sonucunda Yunanların (Akhaların) Anadolu’daki Troya kentine saldırmasını konu alan savaştır.
Troya Sikke Cam Obje’de, Troya’nın (o dönemdeki adıyla İlion’un) Roma İmparatorluk Döneminde basılmış Troya savaşı konulu 2 bronz sikkeden alınan figürler kullanılmıştır. Cam sikkede, bir yüzde; elinde kalkan tutan Troya Kahramanı Hektor’un düşman Akha gemilerine meşale fırlatma sahnesi, diğer yüzde Hektor’un atlı araba sahnesi görülmektedir.
İki yüzde de Hektor-İlionluların yazısı yer alır.
Troya Antik Kenti (Çanakkale), 1998 senesinde UNESCO tarafından Dünya Mirası olarak tescil edilmiştir. Troya Antik Kenti'nin UNESCO Dünya Kültür Miras Listesi'ne girişinin 20. yılı nedeniyle 2018 senesi UNESCO tarafından “Troya Yılı” ilan edilmiştir.
Troya Sikke Cam Obje, el imalatı camdan üretilmiştir ve ‘pate de verre’ tekniği ile şekillendirilmiştir. Kaide, Teos yeşili mermerden üretilmiştir.Üretimi 2.000 adetle sınırlıdır.

Çap : 22 cm
Yükseklik : 32 cm

% 100 el yapımıdır.
Ürünün Menşei : Türkiye
Temizleme Önerisi : Kuru bezle siliniz.


100% El Yapımıdır