SEPETİNİZDE ÜRÜN BULUNMAMAKTADIR.

Çinili Tütsülük

10019810

2.795,00 TL (KDV dahil perakende satış fiyatı)
Dünya sanat tarihi içinde çok önemli bir yeri olan Türk çini ve seramik sanatının geçmişi MS. 8. ve 9. yüzyıllara, Uygurlara kadar uzanmaktadır. Fakat asıl köklü değişim Büyük Selçuklular ile başlayıp Anadolu Selçukluları ve Osmanlı ile beraber devam etmiştir. Anadolu Selçukluları ve Osmanlı, Büyük Selçuklular'dan kalan bu mirası, Anadolu'nun kültürel geçmişiyle birleştirerek başarılı bir senteze ulaştırmıştır.
Özellikle İngiliz (British), Victoria ve Albert Müzeleri, dönem dönem İznik çinilerine yoğunlaşmış, müzelerin İslami Eserler bölümlerinde İznik Çinileri ön plana çıkartılarak yeniden düzenlenmiştir. Dünyaca ünlü bu müzelerin en önemli sergileri İznik çinilerine ayrılmıştır. Türkiye’den olasılıkla yasa dışı yollarla İngiltere’ye taşınan çini eserler, özenle seçilmiş vitrinlerde, özel ışıklandırma teknikleri ile ziyaretçilere sunulmuştur.
Çinili Tütsülük üzerinde bulunan desenler, yaklaşık 1510 yıllarına ait kalemdandan esinlenerek tasarlanmıştır. İznik işi kalemdan, bugün İngiliz Müzesi’nde sergilenmektedir.
Çinili Tütsülük, el imalatı camdan üretilmiştir ve üzerindeki rölyef desenlerin tümü, altın ve cam boyaları kullanılarak dekorlanmıştır.

En : 5 cm
Boy : 24,5 cm
Yükseklik : 5 cm

% 100 el yapımıdır.
Ürünün Menşei : Türkiye
Temizleme Önerisi : Kuru bezle siliniz


100% El Yapımıdır